fb Jesteśmy na Google+ Jesteśmy na Twitter tel mail

NEUROCENTRUM Aktualności

2020-05-27
TEST anty-SARS-CoV-2Uprzejmie informujemy, że w naszej placówce można wykonać test na obecność  przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w klasach IgM i IgG.

 

Wskazania i przeciwwskazania do badania przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w klasach IgM i IgG:

  • Badania przeciwciał anty-SARS-CoV-2 nie powinny być wykonywane u osób, u których objawy infekcji (kaszel, gorączka itp.) pojawiły się lub kontakt z osobą podejrzaną o COVID-19 miał miejsce w okresie krótszym niż przed 7 dniami, bo wynik będzie najpewniej ujemny pomimo, iż pacjent może chorować na COVID-19.


W takim przypadku zalecane jest wykonanie badania wymazu z dróg oddechowych techniką RT-PCR, bo przeciwciała w tak krótkim czasie najpewniej się jeszcze nie wytworzyły i badanie serologiczne nie jest przydatne.  Pacjenci powinni zgłosić się do konsultacji i ewentualnej diagnostyki do wytypowanej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub na Szpitalny Oddział Zakaźny.


  • Osoby, u których objawy infekcji (kaszel, gorączka itp.) pojawiły się lub kontakt z osobą podejrzaną o COVID-19 miał miejsce w okresie przed 7-14 dniami nie powinny wykonywać badania przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w punktach pobrań Diagnostyki, gdyż uzyskane wyniki ujemne mogą być niekonkluzywne, a tacy pacjenci mogą być chorzy na COVID-19 i stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Pacjenci tacy powinni zgłosić się do konsultacji i ewentualnej diagnostyki do wytypowanej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub na Szpitalny Oddział Zakaźny.
×
×
×
×