fb Jesteśmy na Google+ Jesteśmy na Twitter tel mail
tel Rejestracja telefoniczna:
(33) 823 56 56 | 664 340 358

NEUROCENTRUM Aktualności

2021-06-02
ZAJĘCIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ         Integracja sensoryczna (SI) jest jedną z kompleksowych metod terapeutycznych. Jest stosowana w odniesieniu do dzieci z opóźnieniem w rozwoju psychoruchowym, trudnościami w nauce, z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, dzieci z ADHD , autyzmem oraz innymi trudnościami.

         Wszelkie zaburzenia związane z rozwojem psychomotorycznym, napięciem mięśniowym, koordynacją ruchową, równowagą, koncentracją uwagi, nadpobudliwością, zaburzeniami emocjonalnymi i zachowaniem mogą być spowodowane nieprawidłowym przetwarzaniem, jak i rejestrowaniem poszczególnych systemów zmysłowych. Stąd terapia SI, która w formie zabawy ma na celu dostarczenie dziecku podczas aktywności ruchowej odpowiedniej ilości bodźców sensorycznych. Terapia wpływa korzystnie na prawidłowy rozwój sfery emocjonalnej i poznawczej dziecka. Wspomaga proces uczenia się i niweluje problemy z koncentracją.

           Niestety z zaburzeń integracji sensorycznej się nie wyrasta, a dysfunkcje te w późniejszym okresie mogą negatywnie wpływać na proces uczenia się i rozwój społeczno-emocjonalny dziecka. Dlatego w Neurocentrum prowadzone są zajęcia z integracji sensorycznej. Są to zajęcia indywidualne. Optymalne efekty uzyskuje się uczestnicząc w terapii 1 raz w tygodniu.


Zapraszamy do rejestracji, zajęcia odbywają się w soboty, prowadzi mgr Anna Chrapek.

×
×
×
×