fb Jesteśmy na Google+ Jesteśmy na Twitter tel mail
tel Rejestracja telefoniczna:
(33) 823 56 56 | 664 340 358

Psychologia » Anna Arendarczyk


Absolwentka niestacjonarnych studiów magisterskich w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalność praca socjalna, aktualnie jestem doktorantką IS UJ, piszę pracę nt przemocy symbolicznej w relacji rodzic-dziecko.

 

Ukończyłam całościowy akredytowany kurs psychoterapii systemowej rodzin organizowany przez Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie prowadzony przez Iwonę Kozłowską – Piwowarczyk.Odbyłam staż kliniczny w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Colegium Medicum UJ pracując m.in. pod kierownictwem prof. de Barbaro.

 

Posiadam certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień (nr certyfikatu 1433). Przez wiele lat pracowałam w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym na Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu, nadal pracuję w Poradni Leczenia Uzależnień w Kętach, jako psychoterapeuta uzależnień oraz Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie, jako konsultant ds. rodzin. Od kilku lat na zlecenie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Remont” prowadzę grupę pogłębioną dla osób uzależnionych od alkoholu. Prowadzę również praktykę prywatną: http://psychoterapia-serenity.com/

         

Jestem w procesie certyfikacji psychoterapeuty systemowego rodzin, swoją pracę poddaje regularnej superwizji, zarówno indywidualnej (moim superwizorem jest mgr Artur Kulig, Radlin), jak również w formie grupy Balinta. W swojej pracy psychoterapeutycznej preferuję holistyczne podejście do osoby i rodziny, pracuję integratywnie łącząc nurt systemowy z elementami behawioralnymi, czy psychodynamicznymi starając się dostosować swój wybór adekwatnie do potrzeb pacjenta.

 

  • Zapraszam Cię jeśli jesteś w kryzysie, czymkolwiek on dla Ciebie jest. Zapraszam również, jeśli czujesz, że stoisz w miejscu, nie rozwijasz się, bądź ogarnia Cię lęk przed zmianą. A może czujesz smutek, sam nie wiedząc czemu? Możemy o tym porozmawiać i zastanowić się czym ten smutek dla Ciebie jest i po co?
  • Masz kłopot z emocjami? Zapijasz? Zajadasz? Stres, złość, niepewność, nieśmiałość… każda emocja jest potrzebna niemniej nadmiar może być trudny do poradzenia sobie z nią w pojedynkę. Przyjdź. Razem zastanowimy się co można z nią zrobić i jak sobie poradzić w zdrowy i adekwatny sposób. Może dosyć uciekania od czucia?
  • Jesteście parą, małżeństwem i jeszcze do niedawna byliście najszczęśliwsi pod słońcem. Niemniej od jakiegoś czasu, jakby to słońce wyblakło. W relacje wkrada się proza życia. Namiętność wygasa jak wczorajsze ognisko. A może jesteście już ciut dalej? Ranicie się słowami? Pojawia się agresja? Niechęć? Zobojętnienie? Po prostu przyjdźcie zobaczyć siebie. Czasami wystarczy nauczyć się rozmawiać. Wiem, jak brzmi to infantylnie. Wiem też, że mogą się pojawić się pytania czy rozmowa mi pomoże? Spróbuj. Kiedy ostatnio rozmawialiście? Czasem warto sobie pomóc zapraszając do relacji osobę spoza systemu, która będzie moderatorem rozmowy. Przyjdź. Porozmawiajmy razem.
  • Kłopoty z dziećmi? W domu? W rodzinie? Rodzina funkcjonuje, jak system naczyń połączonych. Mobile. Poruszenie jednego z elementów systemu wprawia w ruch kolejne elementy. To tak w telegraficznym skrócie funkcjonujemy w rodzinie. Każdy wpływa na siebie i odwrotnie. Niemal jak definicja Newtona „jeżeli ciało A działa na ciało B, to ciało B działa na ciało A z taką samą siłą lecz zwróconą odwrotnie”. Brzmi banalnie. Niemniej w codziennym życiu rodziny, która doświadcza trudności nie jest to banalne lecz bywa trudne. Poza codziennością, są jeszcze fazy rozwoju rodziny, od fazy urodzenia się pierwszego dziecka, poprzez fazę pustego gniazda, aż do fazy starzenia się i umierania jednego z członków rodziny. W której jesteś? Jak sobie radzisz? Jeśli dobrze to jestem z Tobą i wspieram to dobro. Jeśli masz kłopot czy trudność zapraszam Ciebie i Twoją rodzinę.

 

Prywatnie jestem mamą dorosłych już dzieci. Nadal się uczę – nie tylko psychoterapii, ale też tańca, a zatem w wolnym czasie uwielbiam tańczyć salsę, chodzić po górach – wschód słońca na Babiej jest mistycznym i magicznym doświadczeniem bez względu na porę roku. Mam patent żeglarza, chociaż nadal mylę strony świata – prawa i lewa strona to prawie to samo. Morsuje. Uwielbiam relaks w chochołowskim saunarium. Moim marzeniem jest licencja pilota… W życiu prywatnym i zawodowym przekraczam granicę, wychodząc ze strefy komfortu. Rozwijam się – ustawicznie.


×
×
×
×