fb Jesteśmy na Google+ Jesteśmy na Twitter tel mail
tel Rejestracja telefoniczna:
(33) 823 56 56 | 664 340 358

Psychologia » Natalia Harasimowicz


Coaching

Psychoterapia

Mgr Natalia Harasimowicz

Przyjmuje w piątki - godzina do ustalenia podczas rejestracji.

Rejestracja Neuro-Centrum: tel 33 823 56 56 lub 664 340 358Biogram i opis usługiKim jestem:

Jestem psycholożką, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, trenerką biznesu oraz coachem z międzynarodową akredytacją ACC ICF. Aktualnie realizuję czteroletnie, całościowe szkolenie w terapii poznawczo – behawioralnej do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty.

W swojej pracy korzystam z metod poznawczo-behawioralnych i podejścia humanistycznego, stosuję także narzędzia racjonalnej terapii zachowania i podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Jak wygląda współpraca ze mną:

Oferuję Ci wsparcie polegające na rozmowie. Jej celem jest uzyskanie przez Ciebie trwałej poprawy funkcjonowania w różnych sferach życia, a także pogłębienie wiedzy na temat siebie, swoich emocji i potrzeb. Pomagam Ci także odkrywać właściwą drogę do Twojego celu, używając do tego swoich umiejętności, doświadczenia życiowego, a także technik i narzędzi terapeutycznych, psychologicznych i szkoleniowych. Nasza praca oparta jest na partnerskiej relacji i wzajemnym zaufaniu.

Obszary, nad którymi możemy wspólnie pracować to:

    Cele – ustalanie, sprawdzanie pod kątem zgodności z Twoimi wartościami, trybem życia, możliwościami, monitoring i udoskonalanie sposobów ich realizacji. Przekształcanie poczucia że „chcę lub muszę coś zmienić” w konkretną wizję i plan działania.

    Decyzje - pomoc w podejmowaniu małych i dużych decyzji, wsparcie na każdym etapie procesu decyzyjnego, oferowanie konkretnych narzędzi, które pomagają w ich podejmowaniu.

    Zmiany - przygotowanie i przeprowadzanie przez zmiany (pracy, partnera/ki, miejsca zamieszkania, stylu życia itp.), odnajdowanie się w nowej sytuacji. Praca z kryzysem i stratą. Wspieranie Ciebie w Twoich wyzwaniach adaptacyjnych.

    Praca i edukacja – planowanie ścieżki kariery, przygotowanie do zmian pracy, rozmów rekrutacyjnych, konsultowanie dokumentów aplikacyjnych i budowanie wizerunku.

    Emocje – trening rozpoznawania i zarządzania uczuciami, jakich doświadczasz. Praca z lękiem, nieśmiałością, obniżonym nastrojem. Pogłębianie wiedzy na temat siebie, swoich emocji i potrzeb.

    Umiejętności społeczne - trening wystąpień publicznych, tworzenie swojej spójnej, wewnętrznej wartości, praca nad pewnością siebie, wydobywanie Twoich mocnych stron i zasobów.

    Wellness – praca nad poprawą jakości Twojego samopoczucia psychofizycznego, w tym w szczególności pomoc w odchudzaniu i radzeniu sobie ze stresem.

    Relacje – praca nad rozumieniem, pogłębianiem i zarządzaniem Twoimi związkami, budowanie swoich asertywnych granic. Tworzenie satysfakcjonującego Cię stylu kontaktu z innymi ludźmi.

Więcej:

Jeśli chcesz lepiej mnie poznać lub dowiedzieć się więcej o tym, czym się zajmuję, zapraszam Cię na swoją stronę: http://coach-psycholog.pl/Informacje organizacyjne:

Terminy:

Czwartek i/lub piątek (oprócz ostatniego piątku w miesiącu), godziny do ustalenia, od 15.00 do 19.00.

Koszt sesji:

100zł / 50 minut

Klienci:

Osoby dorosłe

Młodzież od 16 r.ż.Notatka na temat coachingu:

Coaching jest procesem przydatnym w momencie, gdy klient/ka:  •     czuje że potrzebuje zmiany, ale nie wie co chce zmienić

 

  •     wie co chcesz zmienić, ale nie wie jak to zrobić

 

  •     ma problem i nie ma pomysłu na jego rozwiązanie

 

  •     ma do podjęcia ważną decyzję lub musi dokonać trudnego wyboru

 

  •     chce popracować nad sobą w samodzielny i dynamiczny sposób – alternatywa dla długoterminowch terapii (coaching trwa zwykle od dwóch do ośmiu miesięcy)


Podstawowe zasady coachingu:

  1.  Klient/ka jest źródłem zasobów
  2.  Coaching dotyczy całej osoby - z jej przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, ale koncentrujemy się bardziej na teraźniejszości i przyszłości, szukamy obszarów w których klient/ka ma możliwości zmiany
  3. Klient/ka sam/a wybiera tematy, nad którymi chce pracować i stawia sobie własne cele
  4. Coach i klient/ka pracują jako równi sobie partnerzy, a podstawą ich współpracy jest bezwarunkowy szacunek i akceptacja
  5.   Celem coachingu jest zmiana i działanie, chociaż nie wyklucza to sesji poświęcanych na refleksję


Coaching jest spotkaniem dwóch osób będących ze sobą w relacji równości. Co to oznacza? Zarówno ja jak i Ty jesteśmy w procesie coachingowym dobrowolnie. Podczas sesji nie jestem wobec Ciebie dyrektywna, czyli nie mówię Ci co masz zrobić. Zakładamy, że to Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze. Mogę Ci jedynie proponować tematy do przemyślenia, ćwiczenia, eksperymenty, mówić o tym jak Ciebie odbieram. Pomagam Tobie uczyć się, ale nie jestem po to, by Ciebie uczyć. Pobudzam Cię do myślenia, ale nie odpowiem na Twoje wątpliwości. Prowadzę sesje coachingowe w atmosferze szacunku i pełnej akceptacji dla Twoich wartości i potrzeb. Efektem naszych spotkań jest odkrywanie przez Ciebie Twoich potrzeb, samodzielne poszukiwanie komfortu, a w rezultacie świadome dokonywanie zmian w swoim życiu.

Coaching to metoda skoncentrowana na rozwiązaniach. Podczas pracy skupiamy się raczej na praktycznych pomysłach na realizację celów, z jakimi przychodzisz, niż na rozpatrywaniu problemów z przeszłości. Nie znaczy to, że przeszłość nie jest ważna – pracujemy na niej, wydobywając informacje o Twoich dotychczasowych sposobach zachowania i podejmowania decyzji, o kluczowych momentach, które zaważyły na Twoim życiu, o tym dzięki czemu i komu zawdzięczasz to, kim jesteś dzisiaj. To jednak teraźniejszość i przyszłość będą w głównym kręgu naszych zainteresowań.

W coachingu kładę nacisk na to, abyś uświadamiał/a sobie posiadane przez siebie zasoby i umiejętności. Podczas sesji skupiamy się więc na wydobywaniu i wzmacnianiu Twoich konstruktywnych cech poprzez uważną obserwację, rozmowę oraz dostarczanie sobie nawzajem informacji zwrotnych na temat tego w czym jesteś dobry/a i jak możesz to wykorzystać.

Jako coach staram się także uświadamiać Ci proces i konsekwencje, jakie mogą wynikać z Twoich decyzji i postępowania. Daję Ci także użyteczne narzędzia, które będą pomocne przy zmianie Twoich zachowań. Na każdym etapie Twojej pracy wzmacniam Cię w trudnych dla Ciebie chwilach. Metoda coachingu opiera się na dobrowolności i Twojej wolnej woli – nie jesteś zmuszany/a do zmiany, sam/a decydujesz nad czym i w jaki sposób chcesz danego dnia pracować.

Głównym narzędziem w mojej pracy jako coacha są pytania. Mogę pytać, Ty możesz, choć nie musisz odpowiadać. Jako coach nie zasugeruję Ci rozwiązań, natomiast będę towarzyszyć Ci w obranej przez Ciebie ścieżce.


×
×
×
×