fb Jesteśmy na Google+ Jesteśmy na Twitter tel mail
thumb-Choroby naczyń

Gabinet specjalistyczny – choroby naczyń

Gabinet chorób naczyń zajmuje się dolegliwościami związanymi z chorobami układu krążenia. Wykonujemy badania USG wydolności żył oraz tętnic (USG Dopplera).

dr n. med. Wojciech Mrowiecki

Specjalista Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej

Adiunkt w Klinicznym Oddziale Chirurgii Naczyń Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Zdobyte doświadczenie w zakresie Chirurgii Naczyń oraz Centrum Urazów Wielonarządowych pozwala na odpowiednią opiekę nad pacjentami z chorobami naczyń.

Dodatkowo posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu leczenia niewydolności żylnej zarówno sposobami operacyjnymi ( laserowe usuwanie żylaków) jak i mało inwazyjnymi  (skleroterapia, laseroterapia).

 
 
Skleroterapia 
To małoinwazyjne leczenie żylaków kończyn dolnych.
Zastosowanie takich środków obliterujących jak Fibrovein czy Aethoxysklerol jest skuteczną metodą w pozbyciu się niewygodnego problemu wyglądu kończyn dolnych jak i leczenia owrzodzeń kończyn dolnych pochodzenia żylnego. 
Proponujemy diagnostykę jak i kwalifikację oraz wykonanie zabiegów.
 
PCS (Zespół przekrwienia miednicy mniejszej)
Przyczyna żylaków kończyn dolnych jak i żylaków sromu może mieć bardziej skomplikowane pochodzenie. Niewydolność żył jajnikowych jak i splotów macicznych może prowadzić do przewlekłych dolegliwości bólowych jamy brzusznej u kobiet. Brak ewidentnych przyczyn ginekologicznych skłania do poszerzenia diagnostyki. Odpowiednie leczenie operacyjne może uwolnić od dolegliwości. 
 
Owrzodzenia kończyn dolnych.
Zmiany te mogą być różnorakiego pochodzenia i nieraz stanowią duże wyzwanie w leczeniu. Zastosowanie odpowiednich opatrunków specjalistycznych nie zawsze jest wystarczającym sposobem. Owrzodzenia pochodzenia niedokrwiennego czy cukrzycowego mogą wymagać dodatkowej diagnostyki oraz wdrożenia leczenia operacyjnego ( udrożnienia tętnic)
Owrzodzenia pochodzenia żylnego mogą wymagać zastosowania leczenia niewydolności żylnej w postaci operacji żylaków  lub małoinwazyjnego ( skleroterapii) jak i stosowania odpowiednich wyrobów uciskowych. 
Dodatkowo oferujemy możliwość leczenia ran terapią podciśnieniową ( NPWT Negative pressure wound treatment), która sprawdza się bardzo dobrze w warunkach domowych.
 
 
Diagnostyka chorób tętnic
Miażdżyca kończyn dolnych:
Niedokrwienie kończyn dolnych na podłożu miażdżycy to choroba, która nieleczona prowadzi do amputacji kończyny. Osoby po amputacji żyją krócej. Odpowiednia diagnostyka jak i zastosowane leczenie rewaskularyzacyjne połączone z leczeniem farmakologicznym , może spowolnić przebieg choroby. 

Miażdżyca tętnic szyjnych:
Istotne zwężenia w tętnicach szyjnych są jednym z przyczyn udarów mózgu. Odpowiednia diagnostyka,  wczesne włączenie leczenia farmakologicznego a także rewaskularyzacja jest podstawą prewencji tej choroby. 

Tętniak aorty brzusznej:
To patologiczne poszerzenie głównej tętnicy jamy brzusznej , które nie leczone w przypadku pęknięcia może prowadzić do śmierci. Odpowiednia diagnostyka oraz wdrożone leczenie gwarantuje zmniejszenie negatywnych następstw choroby.
 
 

Wszystkie zlecone badania laboratoryjne możecie Państwo wykonywać w Neuro-Centrum od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 10.30 w BUDYNKU B

 

img Rejestracja telefoniczna:
(33) 823 56 56
664 340 358
img Rejestracja on-line
zarejestruj
GODZINY PRZYJĘĆ:
bud
Przyjmuje: w Budynku B


time
Termin:
Piątek: co 2 tyg. 16.30-21.00
AKTUALNY DOWÓD UBEZPIECZENIA KONIECZNY PRZY WYSTAWIANIU RECEPT REFUNDOWANYCH
prof. dr hab. n. med. Jacek Gawrychowski

Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 

Aktualne miejsce pracy:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr2 w Bytomiu

Flebolog jest specjalistą zajmującym się chorobami układu żylnego.

Flebologia jest uznawana za gałąź chirurgii naczyniowej i zajmuje się leczeniem zarówno stanów ostrych, np. w przypadku aktywnego zapalenia żył, jak i przewlekłych np. choroby żylnej lub zespołów pozakrzepowych.

Z konsultacji flebologa warto skorzystać w przypadku niepokojących zmian, które uwidaczniają się głównie w okolicy kończyn dolnych np. w postaci:

  •     widocznych przez skórę, poszerzonych i krętych żył, które mogą oznaczać żylaki;
  •     drobnych, rozszerzonych naczynek, najczęściej koloru niebieskiego lub czerwonego – pajączki naczyniowe;
  •     obrzęków zlokalizowanych wokół kostek, które zazwyczaj nasilają się pod koniec dnia;
  •     brązowych przebarwień skóry i wyprysków, które często zlokalizowane są przy kostkach;
  •     ciężko gojących się ran na podudziach – owrzodzenia podudzi.



img Rejestracja telefoniczna:
(33) 823 56 56
664 340 358
img Rejestracja on-line
zarejestruj
GODZINY PRZYJĘĆ:
bud
Przyjmuje: w Budynku B


time
Termin:
Sobota: raz w miesiącu od 10.00-14.00
AKTUALNY DOWÓD UBEZPIECZENIA KONIECZNY PRZY WYSTAWIANIU RECEPT REFUNDOWANYCH
×
×
×
×