fb Jesteśmy na Google+ Jesteśmy na Twitter tel mail
tel Rejestracja telefoniczna:
(33) 823 56 56 | 664 340 358
thumb-Rehabilitacja dzieci
GABINETY SPECJALISTYCZNE Rehabilitacja dzieci
mgr Małgorzata Paleczny

NDT- Bobath  


To metoda usprawniania proponowana małym Pacjentom borykającym się z zaburzeniami napięcia mięśniowego, kręczem szyi, asymetrią, zaburzeniami kontroli postawy i ruchu. Stosowana u dzieci z zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego oraz u dzieci z problemami neurologicznymi (mózgowe porażenie dziecięce, dystrofie mięśniowe, przepuklina oponowo-rdzeniowa).


Dzięki wplataniu terapii w aktywności dnia codziennego możemy pracować z dzieckiem, które aktywnie włącza się w plan terapii- dzięki temu w maksymalnym stopniu angażujemy Malucha wykorzystując drzemiący w nim potencjał.  TRÓJPŁASZCZYZNOWA TERAPIA WAD STÓP U DZIECI


To metoda oparta na funkcjonalnym rozwoju stopy dziecka w pierwszym roku życia.


Dzięki temu, że zakłada ona patrzenie na problem kompleksowo, doskonale sprawdza się we wczesnym diagnozowaniu oraz leczeniu nieprawidłowego ustawienia stopy.

 
Dzięki specjalnym chwytom mobilizującym i rozciągającym przykurczone struktury oraz zastosowaniu funkcjonalnego bandażowania, można uzyskać bardzo dobre efekty.

 

  • stopy płasko- koślawej 
  • stopy sierpowatej 
  • stopy końsko- szpotawej 
  • stopy piętowej 
  • oraz w przypadku zaburzenia ustawienia nóg względem osi kolana (kolana koślawe, kolana szpotawe)

 
DIAGNOSTYKA METODĄ PRECHTLA


To metoda wczesnej prognozy i oceny rozwoju niemowląt z grupy ryzyka.


Na podstawie tzw. General Movements możemy na bardzo wczesnym etapie rozwoju przewidzieć jak dalej wyglądał będzie jego przebieg.


Jest to niezwykle cenne u dzieci, które w przyszłości rozwiną porażenie mózgowe, ponieważ dzięki odpowiednio wcześnie postawionej diagnozie, możliwe jest wdrożenie odpowiedniej rehabilitacji w czasie, kiedy mózg wykazuje się największą plastycznością.


Badanie polega na obserwacji ruchów dziecka, jest nieinwazyjne i bezbolesne ;)KINESIO TAPING


Metoda polega na aplikacji na skórze specjalnych plastrów. W zależności od sposobu aplikacji, możemy uzyskać i utrzymać zamierzony efekt terapeutyczny.


Ze względu na to, że skóra naszych małych Pacjentów jest delikatna i wrażliwa, w naszym gabinecie stosujemy plastry NittoDenko Gentle zawierające bardzo delikatny, hipoalergiczny klej.


MASAŻ SHANTALA


Dotyk jest jednym z najlepiej rozwiniętych zmysłów małego człowieka, dlatego stosujemy go często jako uzupełnienie prowadzonej terapii.


Regularnie wykonywany masaż wycisza, pomaga w uregulowaniu snu, podnosi świadomość własnego ciała, daje poczucie bezpieczeństwa, poprawia trawienie, stymuluje układ hormonalny.


Proponowany masaż można później wykonywać samodzielnie w domu- to też świetny sposób na wieczorne marudzenie :)

img Rejestracja telefoniczna:
(33) 823 56 56
664 340 358
img Rejestracja on-line
zarejestruj
GODZINY PRZYJĘĆ:
bud
Przyjmuje: w Budynku B


time
Termin:
Środa: 09:00-14:00
AKTUALNY DOWÓD UBEZPIECZENIA KONIECZNY PRZY WYSTAWIANIU RECEPT REFUNDOWANYCH
×
×
×
×