fb Jesteśmy na Google+ Jesteśmy na Twitter tel mail
thumb-Gabinet endokrynologii dziecięcej
GABINETY SPECJALISTYCZNE Gabinet endokrynologii dziecięcej
lek. med. Katarzyna Tyrawa

specj. endokrynolog dziecięcy

Od 25 lat pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu w Krakowie zajmując się leczeniem endokrynologicznych pacjentów. Są to pacjenci z chorobami tarczycy, nadnerczy, gonad,otyłości chorobami przysadki mózgowej, zaburzeniami wzrastania jak również z zespołem policystycznych jajników, hiperandrogenizacją, zaburzeniami płodności i zaburzeniami różnicowania płciowego.


Choroby:

 • choroby tarczycy
 • zaburzenia miesiączkowania
 • hiperprolaktynemia
 • nadmierne owłosienie
 • choroby przysadki
 • otyłość
 • ginekomastia
 • choroby nadnerczy (w tym wrodzony przerost nadnerczy)
 • zaburzenia dojrzewania (przedwczesne, opóźnione)
 • zaburzenia różnicowania płciowego
 • zaburzenia wzrastania
 • zajmuje się również prewencją i profilaktyką przeciwstarzeniową


 


img Rejestracja telefoniczna:
(33) 823 56 56
664 340 358
img Rejestracja on-line
zarejestruj
GODZINY PRZYJĘĆ:
bud
Przyjmuje: w Budynku B


time
Termin:
Środa: 09:00- 12:00
AKTUALNY DOWÓD UBEZPIECZENIA KONIECZNY PRZY WYSTAWIANIU RECEPT REFUNDOWANYCH
prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera

specj. pediatra, endokrynolog, diabetolog

Pracuje w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach w Klinice Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ukończyła Śląską Akademię Medyczną. Uzyskała także nostryfikację dyplomu w USA i odbyła dwa staże: w Orlando i w Vanderbilt University w Nashville. W 1980 uzyskała stopień dr n. med. a 1994 r. dr hab. n. med. W 2001 Prezydent RP nadał jej tytuł naukowy profesora. W latach 2002–2005 pełniła funkcję dziekana, a od 2005 do 2012 r była rektorem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Uczestniczyła w licznych kongresach naukowych zagranicznych i krajowych jako zaproszony wykładowca i członek Komitetów Naukowych. W latach 2005-2009 r była prezesem Polskiego Towarzystwa Endokrynologii Dziecięcej. Jest także Członkiem Honorowym tego Towarzystwa. oraz Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Należy do Europejskiego Towarzystwa Endokrynologii (ESE) i Europejskiego Towarzystwa Endokrynologii Dziecięcej (ESPE) oraz Europejskiej Grupy Otyłości Dziecięcej (ECOG)

Autorka ponad 250 artykułów naukowych, a także rozdziałów w podręcznikach krajowych i anglojęzycznych. Wyróżniona trzykrotnie nagrodą naukową Ministra Zdrowia i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zajmuje się w szczególności diagnostyką i leczeniem chorób tarczycy, zaburzeniami wzrastania u dzieci, nieprawidłowym rozwojem narządów płciowych, opóźnieniem i przedwczesnym dojrzewaniem oraz zespołem policystycznych jajników i nadmiernym owłosieniem u dziewcząt.

img Rejestracja telefoniczna:
(33) 823 56 56
664 340 358
img Rejestracja on-line
zarejestruj
GODZINY PRZYJĘĆ:
bud
Przyjmuje: w Budynku A


time
Termin:
Sobota: 10.00 - 13.00 raz w miesiącu
AKTUALNY DOWÓD UBEZPIECZENIA KONIECZNY PRZY WYSTAWIANIU RECEPT REFUNDOWANYCH
×
×
×
×